img
Home / Dram / Tutsak (2013)

Tutsak (2013)

/
220 Views

tutsak

Orjinal Adı: Prisoners

Tutsak IMDB Puanı: 8.1/10

Yapım Yılı: 2013

Filmin Süresi: 2 Saat 33 Dakika – 153 Dakika

Gösterim Tarihi: 30 Ağustos 2013

Bütçe: 46.000.000$

Hasılat: 122.126.687$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Denis Willeneuve

Senarist: Aaron Guzikowski

Müzikler: Ocean

Oyuncular: Hugh JackmanJake GyllenhaalMario BelloTerrence HowardViola Davis

Filmin Konusu

Tutsak, adaleti kendi yöntemleri ile sağlamaya çalışan bir adamın hikayesini ele alıyor.

Şükran gününde bir araya gelen Dovers ve Birchles aileleri yemek saatinde korkunç bir haber ile yıkılırlar. Ailelerin iki küçük kız çocukları ortadan kaybolur ve bu durum ailelerde büyük paniğe yol açar.

Saatler ilerler fakat kız çocukları daha ortaya çıkmamıştır, buda aileler açısından kızların kaçırıldığının bir göstergesidir. Aileler polise başvurmuştur fakat bir sonuca varamamışlardır.

Keller Dover (Hugh Jackman), polisin çabalarını yetersiz bulur ve adaleti kendi sağlamak için kolları sıvar.

Oldukça başarılı olduğunu düşündüğü Detective Loki (Jake Gyllenhaal)’den yardım isteyen Keller kendisini bir anda masum ve suçlunun birbirine girdiği karma karışık bir davanın içerisinde bulur.

Editörün Düşüncesi

Tutsak film yönetmeni Denis Willeneuve bir çocuk kaçırma konusunu süslemiş püslemiş bizlere sunmuş. Film gerçekten kendisini izlettiriyor. Konu bakımından basit olsa da yönetmen böyle basit bir konuyu oldukça başarılı bir sunum haline getirerek izleyenlerin takdirini kazanmış gibi gözüküyor.

Oyunculukları gerçekten çok beğendim. Başrol oyuncuları Hugh Jakman ve Jake Gyllenhaal filmi gerçekten bir üst seviyeye taşımışlar. Oyunculuklar senaryonun bir adım önünde bile diyebilirim.

İki aile şükran günü yemeği için bir araya geliyorlar ve her şey yolunda giderken aldıkları acı bir haber ile yıkılıyorlar.

İki küçük kız kaybolmuştur. Saatler iyice ilerlemiştir ve kızların ortaya çıkmaması kaçırıldı düşüncesini arttırmıştır ailelerde. Kızların aileleri polise gitmişlerdir fakat bir sonuç çıkmamıştır.

Polisi beklemek istemeyen Keller işini kendisi halletmek isteyecektir. Bir dedektiften yardım alır fakat bu durum Keller’ı farklı bir davanın içerisine sürükler.

Filmi izlerken pek sıkıldığımı söyleyemem sürükleyici ve gizem dolu bir film fakat filmin senaryosunda bir kaç eksik olduğunu söyleyebilirim. Bu eksikleri de oyuncular kapatmış bana kalırsa.

Filmde ters köşeler var bolca gizem var. İzlemenizi tavsiye edebileceğim güzel bir film.

Benim Bu Filme Puanım: 8.5/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :