img
Home / Dram / Üç Maymun (2008)

Üç Maymun (2008)

/
170 Views

Üç Maymun

Orjinal Adı: Üç Maymun

Üç Maymun IMDB Puanı: 7.4/10

Yapım Yılı: 2008

Filmin Süresi: 1 Saat 49 Dakika – 109 Dakika

Gösterim Tarihi: 16 Mayıs 2008

Bütçe: Bulunamadı

Hasılat: 1.977.709$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Nuri Bilge Ceylan

Senarist: Ebru CeylanErcan Kesal – Nuri Bilge Ceylan

Müzikler: Umut Şenyol

Oyuncular: Yavuz BingölHatice AslanAhmet Rıfat Sungar – Ercan Kesal – Cafer KöseGürkan Aydın

Filmin Konusu

Genel seçimler yaklaşmaktadır ve Servet (Ercan Kesal) muhalefet partiden adaylığını gösterecektir. İş adamı olan Servet bir gün ıssız bir yolda trafik kazası geçirir. Kaza ölüm ile sonuçlanmıştır ve Servet kaza sırasında arabada dahi olmayan şoförü Eyüp (Yavuz Bingöl)’e para verir ve ölümle sonuçlanan kazayı üstlenmesini ister.

Eyüp, Servet’in teklifini kabul eder ve onun yerine hapse girer. Servet kendisi yerine hapse giren Eyüp’ün karısı ile ilişkiye girmeye başlayınca olaylar bir aile dramına sebep olacak kadar karışacaktır.

Editörün Düşüncesi

Nuri Bilge Ceylan, Türk Sinemasının uluslararası platformlarda en fazla başarıyı ülkemize kazandırmayı başarmış yönetmen. Nuri Bilge Ceylan imzalı her filmin izlenmesi gerektiğini düşünenlerdenim.

Nuri Bilge Ceylan senaryosu alışık olduğumuz bir film ile karşımızda. Para karşılığında masum birinin hapse girmesi ile başlıyor her şey ve sonrası aile dramını getiriyor.

Her ne kadar bizler bu senaryolara alışık olsak da Nuri Bilge Ceylan’ın kendine özgü bir aktarımı ile Üç Maymun izlenilebilir bir hal almayı başarmış. Filmde sevmediğim birkaç şey oldu. Mesela filmin akışı biraz ağır seyrediyor ki dram filmlerinin sanırım kaçınılmaz yanlarından birisi de ağır seyretmesidir.

Üç Maymun adlı eseri genel anlamda beğendim. Başrol oyuncuları yakından tanıdığımız isimler ve bana kalırsa güzel performans sergileyerek filme tat katmayı başarmışlar.

Kesinlikle izlenmeyecek bir film değil fakat Bir Zamanlar Anadolu ve Kış Uykusu kadar iyi olduğunu söyleyemeyeceğim. Onların biraz gerisinde bir film olmuş.

Dış mekan çekimleri ve yoğun dram duygusu  filmi film yapan unsurlar olmuş bence. NBC imzalı bir filmden çok daha iyisini beklerdim. Yinede izlemenizi tavsiye edebileceğim başarılı bir Türk filmi sizlerle.

Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Benim Bu Filme Puanım: 7.5/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :