Hit enter after type your search item
img
Home / Dram / Ucuz Roman (1994)

Ucuz Roman (1994)

Ucuz Roman

Orjinal Adı: Pulp Fiction

Ucuz Roman IMDB Puanı: 8.9/10

Yapım Yılı: 1994

Filmin Süresi: 2 Saat 34 Dakika – 154 Dakika

Gösterim Tarihi: 21 Mayıs 1994

Bütçe: 8.000.000$

Hasılat: 214.179.088$

Yaş Sınırı: 18+

Yönetmen: Quentin Tarantino

Senarist: Quentin Tarantino – Roger Avary

Müzikler: Ricky Neison

Oyuncular: John TravoltaSamuel L. Jackson Uma ThurmanBruce WillisVing RhamesTim RothAmanda Plummer

Filmin Konusu

Honey Bunny (Amanda Plummer) ve Pumpkin (Tim Roth) birbirine aşık küçük soyguncu iki gençtir.

Vincent Vega (John Travolta) ve Jules (Samuel L. Jackson) ise iki gangsterdir. İşleri patronlarına ödemeyi geciktiren sahtekarları temizlemektir. Bu onlar için sıradan bir günlük işten ibarettir.

Vincent patronunun genç ve alımlı karısına bebek bakıcılığı yapmak ile görevlendirilir. Ortağı ise suç dolu yaşamına son vermeye karar verir.

Cesur boksör para kaşılığı hile yapmayı reddederek şehirden uzaklaşır. Hayatın ne getireceğini bilemeyiz ya. Kader bu aykırı tipleri akıl almayacak muhteşem bir şekilde bir araya getirecektir.

Editörün Düşüncesi

Ucuz Roman adlı eser 1994 yılında tam 7 dalda Oscar’a aday gösterilmiş efsaneler arasına adını yazdırmış muazzam bir başyapıttır. Bunun yanı sıra En İyi Orjinal Senaryo Oscar’ı, 1994 Cannes Film Festivalinde En İyi Film ödülü olan Palmiye Ödülünün de sahibi olmuştur.

Quentin Tarantino Ucuz Roman‘da karmaşık bir kurgu ve absürt sahneler ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Bu türün en iyi filmlerinden birine imza atmıştır. Ödül dolu bu film gerçekten izlenmeye değer.

Filmin en güzel yanları bana göre her sahnenin ayrı ayrı orjinal olmasıdır. Her sahne çok ama çok kaliteli. Oyuncu kalitesi izleyenleri fazlasıyla etkilemeyi başarıyor. John Travolta ve Samuel L. Jackson ne kadar usta oyuncu olduklarını filmde gösteriyor.

Ucuz Roman ölmeden önce izlemeniz gereken bin bir film arasında yerini almış ve ismini bu filmler arasına altın harflerle kazımıştır.

Filmde her şey var gerçekten. Oyuncu kadrosuna bakılınca filmi izlemeniz gerektiğini anlıyorsunuz. Tekrar tekrar izlediğim sizlerinde kaçırmamanızı öneriyorum. Filmde puan kıracağım tek yer filmin başında geçen bir kaç diyalog olacaktır. Onlar dışında film son derece akıcı ve sürükleyici.

Benim Bu Filme Puanım: 9.5/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :