Hit enter after type your search item
img
Home / Biyografi / Umudunu Kaybetme (2008)

Umudunu Kaybetme (2008)

Umudunu Kaybetme (2008) Film Önerileri

Orjinal Adı : The Pursuit of Happyness

Umudunu Kaybetme IMDB Puanı : 8.0 / 10

Yapım Yılı : 2008

Filmin Süresi : 1 Saat 57 Dakika – 117 Dakika

Gösterim Tarihi : 15 Aralık 2006

Bütçe : 55.000.000$

Hasılat : 307.077.295$

Yaş Sınırı : 13+

Yönetmen : Gabriele Muccino

Senarist : Steve Conrad

Müzikler : Paul Simon

Oyuncular : Will SmithJaden SmithThandie NewtonBrian Howe

Filmin Konusu

Chris( Will Smith ) genç yaşında girişimci ruhuyla hata üstüne hatalar yaparak hayata tutunmaya çalışan bir babadır. Eşi Linda’yı( Thandie Newton ) umutlarına ortak ederek, kemik yoğunluğu tarayıcısı işine girip milyoner olma hayaliyle birlikte bir yola koyulmuşlardır.

Ancak işler istediği gibi gitmez ve bu asrın icadı( Chris’e göre ) arz edilen sektörde lüks olarak görülür ve satın alınmaz. Tüm yatırımını bu icada yatırmış olan Chris ve Linda’nın evliliği bir çıkmaza sürüklenmiştir.

Çocukları Christopher’ı( Jaden Smith ) çalıştıkları için kreşe yazdırmış olan ebeveynler, hayatlarını devam ettirebilmek için geceli gündüzlü çalışmak zorundadırlar. Fakat, aksilikler Chris’in yakasını bir türlü bırakmaz…

Sürekli bu durumdan bir çıkış yolu arayan Chris son bir umutla borsa işine girmek için Amerika’nın en büyük borsa şirketinde staj görmeye başlar. Fakat, beş parasız haliyle he çocuğuna bakacak hemde bu staj dönemini tamamlamak zorunda kalacaktır.

Uzun lafın kısası, bir yandan hayat kaygısı diğer yandan Chris’in başına gelenler bir araya geldiğinde umudun ne demek olduğunu hatırlatan bir baş yapıt: Umudunu Kaybetme!

Editörün Düşüncesi

Onlarca defa izlediğim bu film bana her seferinde hayata tutunmam gerektiğini bir kere daha anlattı. Filmi izlerken boğazlarınız düğümlenecek, Chris’in başına gelen talihsizliklerden siz bıkacaksınız.

Replikleri yıllardır ortalıkta dillere pelesenk olmuş bu baş yapıtı efsaneler listemizde sunmak bana bir görev olmuştur.

Film önerisi yapılacaksa ilk sıralarda izlemenizi şiddetle önerdiğim bir şölen.

Benim Bu Fillme Puanım: 9.5/10

Keyifli Seyirler…

1 Comments

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :