Hit enter after type your search item
img
Home / Aksiyon / Vatansever – The Patriot (2000)

Vatansever – The Patriot (2000)

Vatansever 2000 İzle

Orjinal Adı: The Patriot (Vatansever)

Vatansever IMDB Puanı: 7.2/10

Yapım Yılı: 2000

Filmin Süresi: 2 Saat 45 Dakika – 165 Dakika

Gösterim Tarihi: 18 Ağustos 2000

Bütçe: 110.000.000$

Hasılat: 215.294.342$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Roland Emmerich

Senarist: Robert Rodat

Müzikler: Marquetta L. Goodwine

Oyuncular: Mel GibsonHeath LedgerJoely RichardsonJason IsaacsChris CooperTcheky KaryoRene AuberjonoisLisa BrennerTom WilkinsonDonal Logue

Filmin Konusu

Vatansever filmi başrolünde bulunan Mel Gibson canlandırdığı Benjamin Martin karakteri ile filmde bir kahramanı oynar. Duygu ve aksiyon anlamında oldukça yoğun olan Vatansever filmini izleyin. Benjamin, çiftliğinde sevdikleriyle birlikte hiçbir şeye karışmadan hayatını idame ettirmeye çalışır. Ancak ülkede olan bağımsızlık savaşı kapısına kadar ulaşınca sevdikleri için mücadele etmekten başka seçeneği kalmadı.

İngilizler, Benjamin’in sınırlarını geçmeye başlayınca o da kendisini Amerikan devriminin içinde buluyor. Benjamin in oğlu ise idealist bir vatanseverdir. Oğlu Gabriel’i de alarak silahlarını kuşanıp, Amerikan milislerinin başına geçiyor. İngilizlerin o meşhur birliği kırmızı urbalılar ile göğüs göğüse çarpışmaya başlıyor. Ancak bu çarpışma ve bu müdafaa yetmeyecekti.

Kendi ailesi ve diğer insanları korumanın yolu genç Amerikan ulusunu bütün bir halde bağımsızlığa ulaştırması gerektiğini anlıyor. Ancak Benjamin’in karanlık geçmişi bu mücadele sırasında da ortaya çıkıyor ve peşini de bırakacak gibi durmuyor. Vatansever filmin yönetmen koltuğunda Rolan Emmerich otururken, Mel Gibson, Heath Ledger, Jason Isaacs, Chris Cooper gibi çok deneyimli oyuncularda kadroda bulunuyor.

Editörün Düşüncesi

Mel Gibson, özellikle Cesur Yürek ve Vatansever filmiyle birden bire tanıştığım bir oyuncu. Gerçekten filmlerindeki kalitesiyle kendisini zaten göstermiş bir oyuncu. Vatansever filmi de gerek dönemine göre görsel efektleri olsun, gerekse yansıttığı sürükleyicilik açısından mutlaka izlemeniz gereken bir film.

Benim Bu Filme Puanım: 9.5/10

İyi Seyirler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :