img
Home / Aksiyon / Watchmen (2009)

Watchmen (2009)

/
348 Views

Film Önerileri: Watchmen (2009) İzle

Orjinal Adı: Watchmen

Watchmen IMDB Puanı: 7.6/10

Yapım Yılı: 2009

Filmin Süresi: 2 Saat 42 Dakika – 162 Dakika

Gösterim Tarihi: 6 Mart 2009

Bütçe: 130.000.000$

Hasılat: 185.382.813$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Zack Snyder

Senarist: David HayterAlex TseDave GibbonsAlan Moore

Müzikler: Tyler Bates

Oyuncular: Malin AkermanBilly CrudupMatthew GoodeJackie Earle HaleyJeffrey Dean MorganPatrick WilsonCarla GuginoMatt FrewerStephen McHattieLaura MennellRob LaBelleGary HoustonJames M. ConnorJohn Shaw

Watchmen Film Konusu

Whatchmen filmi bilim kurgu türünde olup, bir çizgi romandan beyaz perdeye aktarılmıştır. Soğuk savaş dönemini ve New York’ta yaşanan olayları konu edinmektedir. Tarih 1985 yılını gösterdiğinde iki büyük güç olan Amerika Birleşik Devletleri ve Sovyetler Birliği çok büyük bir krizin eşiğine gelirler. Nükleer savaş çıkması an meselesi olarak görülür.

Dünya bu noktaya gelirken, maskesi ve kostümleri ile birlikte süper kahraman olarak görülen kişiler halkın arasında gündelik yaşamları ile ilgilenmekte ve hiçbir şey yokmuş gibi davranmaktalardır. Halk onlara belki süper kahraman diyor, öyle görüyordu ama aslında onların kendi iradeleri dışında öyle çok üstün ve inanılmaz güçler sahip bir yanları bulunmuyordu. Tamamen kendi inisiyatifleri ve güçleri ile birlikte düzensiz bir toplumda yok olan adaleti sağlamak için mücadele ederler.

Bir gün Rorschach’ın bir arkadaşı öldürülür. Bundan süper kahramanlar sorumlu tutulur ve bir arada olan bu adalet savaşçıları dağıtılır. Ancak bu cinayetin arkasında aslen süper kahramanlara yapılan bir komplo olduğu kanısı ağır basmaktadır. Bu komployu bulmak ve engellemenin yolu ise grubu yeniden bir araya getirmek olacaktı.

Editörün Düşüncesi

Zack Snyder ismini çoğu sinema sever 300 Spartalı filmiyle hatırlıyor olabilir. Ancak, bu filmde en az “300” serisi kadar iyi bir film. Ben ilk çıktığında izlemiştim, size önereceğim için tekrar izleme fırsatım oldu. Bence son derece keyifli, görsel kalitesi üst düzey bir film. Marvel dünyasından çıkan bir film gibi düşünmeyin, çok daha farklı konu ve temalara sahip bir film.

Benim Bu Filme Puanım: 9.5/10

İyi Seyirler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :