Hit enter after type your search item
img
Home / Dram / Whiplash (2014)

Whiplash (2014)

whiplash

Orjinal Adı: Whiplash

Whiplash IMDB Puanı: 8.5/10

Yapım Yılı: 2014

Filmin Süresi: 1 Saat 46 Dakika – 106 Dakika

Gösterim Tarihi: 16 Ocak 2014

Bütçe: 3.300.000$

Hasılat: 48.982.041$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Damian Chazelle

Senarist: Damian Chazelle

Müzikler: Chester French

Oyuncular: Miles TellerJ.K. SimmonsPaul ReiserMelissa BenoistAustin Stowell

Filmin Konusu

Andrew Neiman (Miles Teller) Prestij Müzik Okulu Shafer’da okuyan 19 yaşında birinci sınıf öğrencisidir. Andrew Neiman çok hırslı bir davulcudur ve en büyük hedefi bu sektörde efsaneler arasında yer almaktır.

Terrence Fletcher (J.K. Simmons) çok önemli bir orkestra şefidir. Fletcher katı eğitim anlayışına sahip bir müzisyendir. Fletcher bir gün Neiman’ın yeteneğini farkeder ve Neiman’ı okulun orkestra grubuna alır.

Neiman bu konuda gerçekten çok hırslıdır. Fletcher’ın takdirini kazanmak için oldukça fazla çaba sarf etmektedir. Neiman ailesini ve sosyal hayatını bir kenara bırakarak kendini tamamen bu işe adamıştır.

Fletcher ile Neiman arasında güzel bir öğretmen, öğrenci ilişkisi olacaktır. Bakalım bu ikili bizlere neler sunacak ?

Editörün Düşüncesi

Whiplash filmi bol Oscar ödüllü bir filmdir. Çok hırslı bir konservatuar öğrencisi ile çok katı eğitim anlayışına sahip öğretmenin ilişkisini ele alıyor. 2014 yılının en iyi filmlerinden biri diyebilirim rahatlıkla.

Kullanılan enstrümanlar filmin ritmini tutuyor dikkatle izlediğiniz zaman. Oyunculuklar üst düzey  başarılı oynanmış. Fletcher, karizması ve psikopat tavırlarıyla izleyenlerin dikkatini çabucak çekmeyi başarmıştır.

Whiplash filmi genç oyuncu Miles Teller’ın ilk filmlerinden biridir ancak genç oyuncu filmde canlandırdığı Andrew Neiman karakteri ile gerçekten mükemmel oyunculuğa imza atmış.

Neiman filmde oldukça hırslı bir davulcu rolündedir ve en büyük hedefi isminin efsaneler arasında yer almasıdır. Fletcher’ın gözüne girebilmek için her şeyi bir kenara bırakır ve tek odak noktası bu sektörün en iyisi olmaktır.

Sınırları fazlasıyla zorlayan Neiman ile efsane müzik şefi Fletcher arasında sürükleyici bir bağ oluşacaktır ve buda izleyenleri ekran karşısına kilitlemeye yetecek ve artacaktır bile.

2014 yılının belkide en iyi filmi diyebilirim. Tekrar tekrar kendisini izletecek mükemmel bir başyapıt.

Benim Bu Filme Puanım: 10/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :