img
Home / Aksiyon / Yargıç Dredd (2012)

Yargıç Dredd (2012)

Yargıç Dredd

Orjinal Adı: Dredd

Yargıç Dredd IMDB Puanı: 7.1/10

Yapım Yılı: 2012

Filmin Süresi: 1 Saat 35 Dakika – 95 Dakika

Gösterim Tarihi: 11 Temmuz 2012

Bütçe: 50.000.000$

Hasılat: 35.626.525$

Yaş Sınırı: 15+

Yönetmen: Pete Travis

Senarist: John WagnerCarlos EzquerraAlex Garland

Müzikler: Vitalic

Oyuncular: Karl UrbanOlivia ThirlbyLena HeadeyWood HarrisDomhnall GleesonDeobia OpareiLangley Kirkwood

Filmin Konusu

Dünya Atom çağına girmiştir ve insanlar megapollerde yaşamaya başlamışlardır.  Şehirler yok olmuş ve insanlar megapol denilen yüz binlerce insanın bir arada yaşadığı binalarda hayatlarını sürdürmektedirler. Polis güçlerinin suça karşı tahammülleri yoktur ve suçlu potansiyeline sahip her kişiyi acımasızca cezalandırmaktadır.

Polis güçlerinde yargıç lakaplı güvenlik güçleri yer almaktadır. Bu yargıçların en ünlüsü ise Dredd(Karl Urban)’tir. Bir gün baş yargıç tarafından Dredd’e bir görev verilir. Dredd, Cassandra Anderson (Olivia Thirlby) adlı yeni bir yargıç adayı ile eğitim amaçlı yeni bir göreve çıkacaktır.

İkili dönemin en güçlü çetelerinin bulunduğu Ma-Ma ()’nın yönettiği dev Peach Trees binasına bir cinayeti araştırmak için gideceklerdir. Fakat bu bina 200 katlıdır ve her katı çete üyeleriyle kaplıdır.

Dredd ve Anderson bu tehlikeli binadan canlı çıkabilecek mi?

Editörün Düşüncesi

Yargıç Dredd zorlu bir mücadelenin konusunu ele alan bir film. Şehirler yok olmuş ve yüz binlerce insan bir binanın içindedir.

Film senaryo bakımından oldukça özgün ve sürükleyici bir kurguyu sahip. Çok başarılı bulduğum filmlerden bir tanesidir. Filmin temposu hiç düşmüyor ve gerçekten akıllarda bir soru işareti bırakıyor.

Acaba yüzlerce uyuşturucudan kendi bilmeyen canilerle çevrili binadan sağ çıkabilecekler mi?

Temposu ve aksiyonu bir an olsun eksik olmayan, izleyiciyi gerim gerim geren muazzam bir yapım. Bana göre akıllardan uzun süre silinmeyecek ve etkisi altında bırakabilecek Yargıç Dredd adlı filmi şiddetle izlemenizi tavsiye ediyorum.

Filmdeki aşırı kanlı ölüm sahnelerinden dolayı yaşı tutmayan bireyleri bu tarz filmlerden uzak tutmanızı öneriyorum. Gençlerin üzerinde olumsuz davranışlara sebebiyet verebilir.

Benim Bu Filme Puanım: 9/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :