img
Home / Dram / Yarına Tek Bilet (2020)

Yarına Tek Bilet (2020)

/
73 Views

Netflix Film Önerileri: Yarına Tek Bilet Konusu İzle

Orjinal Adı: Yarına Tek Bilet

Yarına Tek Bilet IMDB Puanı: 5.6/10

Yapım Yılı: 2020

Filmin Süresi: 1 Saat 30 Dakika – 90 Dakika

Gösterim Tarihi: 19 Haziran 2020

Yaş Sınırı: 18+

Yönetmen: Ozan Açıktan

Senarist: Faruk ÖzertenDrazen Kuljanin

Müzikler: Alperen AtaseverAhmet Kenan Bilgiç

Oyuncular: Metin AkdülgerDilan Çiçek DenizTevfik KartalFatma Filiz Sencanİsmail ŞenÖmür Kayakırılmaz

Yarına Tek Bilet Fragmanı

Yarına Tek Bilet Konusu

Yarına Tek Bilet konusu, İki yabancının Ankara’dan İzmir’e trenle yaptıkları yolculuğu ele alıyor. Trende aynı yere denk gelen bu iki yabancı çok zıt iki karakter olmasına rağmen, trende yakınlaşacak ve o trenden çok farklı bir ilişkiyle ineceklerdir.

Editörün Düşüncesi

Netflix orjinal filmleri hızla artıyor ve bu artış yerli piyasa içinde fazlasıyla geçerli diyebiliriz. Bu yapımların bazıları;

  1. 50 Metrekare – Netflix Dizi Önerileri
  2. Fatma – Dizi Önerileri
  3. Erşan Kuneri – Yakında Netflix Dizi Önerileri
  4. Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü? – Netflix Film Önerileri
  5. Azizler – Netflix Film Önerisi
  6. Hakan: Muhafız – Dizi Önerisi
  7. Atiye – Dizi Önerileri

Yukarıdaki yapımlar Netflix’in Türk izleyiciler için hazırladığı orjinal yapımların bazıları. Bu filmimizde bu yapımlar arasına katıldı. Gelecekte de açıklanmış ve proje aşamasında olan bir çok film var.

Filmimize dönecek olursak, Ozan Açıktan daha önce Atiye dizisinden aşina olabileceğiniz bir yönetmen. Bu filminde yönetmen koltuğunda oturuyor. Bana göre kendi adına yine başarılı bir iş çıkartmış ve ileride çok daha iyi işler yapabileceğine inanıyorum. Filmle ilgili yönetmeni eleştirebilecğeim bir durum yok.

Senaryo konusuna bakalım film zaten İsveç yapımı Hur man stoppar ett bröllop (How Stop a Wedding) filminden uyarlanmış. Uyarlama bir yapım olduğu için ne yazık ki senaristin eli de kısıtlı olabilir. Ama ben filmi izlerken çok fazla koptum. Daha ilgi çekici bir halde derlenebilirdi diye düşünüyorum. Ama bu yükü tek başına senaristi de yüklemek bana göre doğru değil.

Dilan Çiçek Deniz ve Metin Akdülger için bir iki cümle kurmam gerekirse, bana göre ikisi de başarılı ve potansiyeli çok fazla olan iki genç oyuncu. Kendilerinden katabilecekleri bana göre çok daha fazla şey olabilirdi. Film bir yol filmi, sadece trende ve yolda geçen bir film ne kadar iyi olabilir diye düşünebilirsiniz ama Tom Hanks’in başrolde olduğu Terminal filmini mutlaka izlemelisiniz. Terminal filmi de tıpkı bu filmde olduğu gibi tek sahne geçen bir film ama inanılmaz akıcı ve sürükleyici devam edebiliyor.

Sonuç olarak sinemamızın çok çok daha iyi filmlere ihtiyacı var artık. Bu tarz uyarlamalardan ve aynı tek düze yapımlardan kurtulmamız gerekiyor. Bu filmi izlemelisiniz sebebi de Netflix’teki izlenme oranları arttıkça bizim adımıza bunu bir fırsata çevirme şansımız olacaktır.

Yarına Tek Bilet konusu ile ilgili elimden geldiğince filme değinmeye çalıştım. İzlediyseniz veya bizim aracılığımızla izleyeceksiniz lütfen yorum bölümünden görüşlerinizi belirtiniz.

Benim Bu Filme Puanım: 6.0/10

İyi Seyirler…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :