img
Home / Aksiyon / Yarından Sonra – The Day After Tomorrow (2004)

Yarından Sonra – The Day After Tomorrow (2004)

Film Önerileri: Yarından Sonra - The Day After Tomorrow (2004) İzle

Orjinal Adı: The Day After Tomorrow – Yarından Sonra

Yarından Sonra IMDB Puanı: 6.4/10

Yapım Yılı: 2004

Filmin Süresi: 2 Saat 4 Dakika – 124 Dakika

Gösterim Tarihi: 28 Mayıs 2004

Bütçe: 125.000.000$

Hasılat: 552.639.571$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Roland Emmerich

Senarist: Roland Emmerich – Jeffrey Nachmanoff

Müzikler: Harald Kloser

Oyuncular: Dennis QuaidJake GyllenhaalEmmy RossumDash MihokJay O. SandersSela WardAustin NicholsArjay SmithTamlyn TomitaSasha RoizIan Holm

Yarından Sonra Film Konusu

Yarından Sonra filmi yani orijinal adı ile The Day After Tomorrow, bilim kurgu ve gerilim türünde muhteşem bir yapıttır. Jack Hall adındaki iklim bilim uzmanı, Antarktika kıtasında devasa bir buzul kütlesinden koparak ayrıldığını belirler. Bunun hangi boyutta bir durum olduğunu henüz tam olarak netleştirememiştir.

Ancak bu olay o kadar ciddi bir durumdur ki, dünya popülasyonunu derinden etkileyecek doğal bir afettir. Son zamanlarda özellikle 3 haftalık dilimde yağmur bir türlü kesilmemiştir ve sürekli yağmaktadır. Aynı şekilde bir takım felaketlerde ortaya çıkmaktadır. Herkesin kafasında yeni bir buzul çağına girmeye başlandığı fikri uyanmaya başlar.

İnsanlar bulunduğu yerleri terk ederek daha sıcak bir iklime sahip olduğunu düşündükleri güneye doğru göç etmeye başlarlar. Bu o bölgeler içinde ciddi bir tehlikeye işarettir. Jack ise New York’ta bulunan oğlunu ve arkadaşını kurtarmak için harekete geçer. Çünkü onlar orada mahsur kalmıştır ve bir türlü çıkamazlar, donma tehlikesi ile karşı karşıyalardır. Jack, bir yolunu bulur ve oraya giderek canı pahasına da olsa onları kurtarmaya hazırdır.

Editörün Düşüncesi

Roland Emmerich dendiğinde benim aklıma gelen ilk Dünya’nın yerle bir olması oluyor. Gerçekten yönetmen olarak görsel anlamda çok büyük bir iş başarıyor fakat, abartı biraz fazla oluyor. Tabi bu durum beni hiç etkilemiyor sonuçta film ve duygunun en iyi yansıyacak halinin bu abartı olduğunu düşünüyorum.

Bu film kıyamet senaryolu filmler arasında bence en iyilerden biri olduğundan puanım çok yüksek.

Benim Bu Filme Puanım: 9.0/10

İyi Seyirler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :