img
Home / Aksiyon / Yarının Sınırında (2014)

Yarının Sınırında (2014)

/
187 Views

Yarının Sınırında (2014)

Orjinal Adı: Edge of Tomorrow

Yarının Sınırında IMDB Puanı: 7.9/10

Yapım Yılı: 2014

Filmin Süresi: 1 Saat 53 Dakika – 113 Dakika

Gösterim Tarihi: 28 Mayıs 2014

Bütçe: 178.000.000$

Hasılat: 370.541.256$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Doug Liman

Senarist: Christopher McQuarrieJez ButterworthJohn-Henry ButterworthHiroshi Sakurazaka

Müzikler: Willy Moon

Oyuncular: Tom CruiseEmily BluntBrendan Gleeson Bill PaxtonJonas ArmstrongTony WayKick GurryFranz DramehDragomir MrsicCharlotte Riley

Filmin Konusu

Cage( Tom Cruise ), orduda görev alan bir askerdir. Askerlikteki görevi insanları bilgilendirmek olan Cage hiç ummadığı bir anda savaşmak zorunda kalan bir askere dönüşecektir. Bilinen tüm savaşları unutun, bu savaş dünyamızı istila etmeye çalışan robotların karşısında insanoğlunun direnişini anlatacaktır.

Cage’in rütbelerinden arınarak, savaşmak için bulunduğu orduda normal bir erden farkı olmadığını anlaması çokta geç olmayacaktır. Diğer orduların aksine bu ordunun kahramanı Cage savaşa dahil olana kadar, Rita’dır. Rita( Emily Blunt ) ve Cage’in yakınlaşmasının sebebi hiç ummadığınız şeyler olacaktır.

İnsanoğlunun robotlara karşı savaşını kon edinen Yarının Sınırında filmini film önerilerinde tavsiye ediyorum…

Editörün Düşüncesi

Filmden detaylıca bahsetmenin spoiler vermeden çok zor olacağı kanısındayım. Ancak sizi teşvik edebilmek adına, bir şeyler söylemem gerekirse;

Senaryonun farklılığı ilk pozitif yaklaşımım olacaktır. Yarının Sınırında filminin senaryosundaki farklılığı filmin başlarında hissetmeye başlıyorsunuz. Zaten o dakikadan itibaren film sizi alıp götürüyor.

Yönetmen ikinci bir pozitif yaklaşımım olacaktır. Gerçekten görsel efektlerinde verdiği etkiyle birlikte film tamamen görsel bir şölen sunuyor.

Filmin bütçesindeki yüksekliğin sebebi olan görsel objeler ve efektler neden bu kadar yüksek bir bütçe olduğunu açıklıyor diye düşünüyorum. Zaten bu görsel şölen filmi başarılı hale getiren bir diğer pozitif etken olmuş.

Tom Cruise için bir başlık açmam gerekirse; ünlü Holywood yıldızımız her zamanki gibi aksiyon filmlerinin hakkını sonuna kadar veriyor.

Bana göre negatif olarak dokunabileceğim herhangi bir nokta bulamadım. Son zamanlarda beni alıp götüren nadir filmlerden bir tanesi oldu. Bu etkiyi, en çok senaryo oluşturdu diyebilirim.

Ancak, yinede yok böyle bir film dersem sizi yanıltmış olurum. Parça parça uzaklaşmalar yaşatıyor ne yazık ki.

Benim Bu Filme Puanım: 9/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :