Hit enter after type your search item
img
Home / Dram / Yedi Yaşam (2008)

Yedi Yaşam (2008)

film önerileri yedi yaşam

Orjinal Adı : Seven Pounds

Yedi Yaşam IMDB Puanı : 7.6 / 10

Yapım Yılı : 2008

Filmin Süresi : 2 Saat 3 Dakika – 123 Dakika

Gösterim Tarihi : 19 Aralık 2008

Bütçe : 55.000.000$

Hasılat : 168.168.201$

Yaş Sınırı : 13+

Yönetmen : Gabriele Muccino

Senarist : Grant Nie Porte

Müzikler : Rick GarciaRene Reyes

Oyuncular : Will SmithRosario DawsonWoody Harrelson

Filmin Konusu

Ben( Will Smith ) çok zeki bir uzay mühendisidir, ancak yaşadığı çok kötü bir kazadan sonra hayatının seyri değişecektir. Yaşadığı kazanın tek sorumlusu olarak kendini gören Ben, hayatının kalan döneminde sürekli bu suçluluk duygusuyla yaşayacaktır.

Ufak bir not eklemek gerekirse; filmin kısa özeti Will Smith’in girişteki şu repliğidir: “Tanrı Dünya’yı yedi günde yarattı, bense hayatımı yedi saniyede mahvettim!” Ben o kazadan sonra bi nevi bedelini ödemek için hayatına devam etmektedir. Kafa karışıklıkları çok fazla olacaktır ama siz yinede filme bağlı kalmaya devam edin, çünkü 2. yarıdan itibaren film anlam kazanmaya başlıyor…

Hayat önüne ne çıkartırsa çıkartsın, yaşadığı zor süreçten sıyrılmaya çalışacak olan Ben, Emily( Rosario Dawson ) ile karşılaştıktan sonra yavaş yavaş toparlanmaya başlayacaktır. Fakat, Emily’nin hayatına devam edebilmesi için acilen kalp nakline ihtiyaç vardır… Mükemmel oyunculukları ve mükemmel senaryosuyla karşınızda Yedi Yaşam!

Editörün Düşüncesi

Hayatımın en iyi filmlerinde ilk sıralarda yer alan Yedi Yaşam’la anlatmak istediğim o kadar çok şey var ki… Zaten zaman geçtikçe özellikle bu filme olan bağlılığımı sizlerde anlayacaksınız… Will Smith’in nasıl bir dünya harikası olduğunu bu filmle keşfetmeye başladım.

Çok ağlatan, çok şey düşündüren bir film. Size en büyük tavsiyem , filmin hiçbir anını kaçırmamaya özen göstermeniz. Çünkü film ilerledikçe olaylar birbiriyle bağlantılı şekilde gerçekleşiyor.

Sürpriz sonların hastasıysanız, Yedi Yaşam’ı ayakta alkışlamanız gerekecek. Yönetmen “Umudunu Kaybetme” filmiyle birlikte açtığı mükemmel kapılara bu filmle bir kapı daha eklemiştir. Filmden çok fazla bahsedemiyorum ne yazık ki, çünkü buralar spoilerdan geçilmeyecekti.

Rosario Dawson oyunculukta seviye atlamışa benziyor… Will Smith dramın nasıl oynanması gerektiğinin bir kez daha dersini veriyor…. Film önerileri listemizde en üstlerde olacak Yedi Yaşam’ı mutlaka izlemenizi öneriyorum.

Benim bu filme puanım : 10/10

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :