img
Home / Biyografi / Yeşil Rehber – Green Book (2018)

Yeşil Rehber – Green Book (2018)

/
253 Views

Film Tavsiyeleri: Yeşil Rehber İzle

Orjinal Adı: Green Book – Yeşil Rehber

Yeşil Rehber IMDB Puanı: 8.2/10

Yapım Yılı: 2018

Filmin Süresi: 2 Saat 10 Dakika – 130 Dakika

Gösterim Tarihi: 30 Kasım 2018

Bütçe: 23.000.000$

Hasılat: 327.909.440$

Yaş Sınırı: 7+

Yönetmen: Peter Farelly

Senarist: Peter Farelly – Nick VallelongaBrian Hayes Currie

Müzikler: Kris Bowers

Oyuncular: Viggo MortensenMahershala AliLinda CardelliniSebastian ManiscalcoDimiter D. MarinovMike HattonP.J. Byrne

Filmin Konusu

Yeşil Rehber filmi konser vermek üzere yola çıkan ünlü bir piyanist ve bu turda onu oradan oraya götürecek olan Tony’nin hikayesini anlatıyor. Tony, bir İtalyan Amerikan mahallesinde yaşar. Ünlü olan piyanist Dr. Don Shirley ise bir Afro-Amerikalıdır ve bu tur için hazırlanmaktadır. Manhattan’dan başlayacak tur güneye doğru devam edecek ve pek çok yerde konser verecekti.

Piyanist Shirley, şehir şehir gezeceği bu yolculukta kendisine eşlik edecek birini arar ve uzun süredir işsiz olan Tony’i bularak onu işe alır. Tony bir beyazdır ve yolculuk sırasında sorun olmaması için Afro-Amerikalılar için güvenli güzergahı kullanmak ister. Bunun için ise The Green Book adındaki bir kılavuzdan destek alır.

Shirley ve Tony birlikte çıktıkları bu uzun yolculukta pek çok ırkçı olaya ve bunun doğurduğu tehlikelere maruz kalırlar. Ancak bir de hiç beklenmedik bir nezaketle de karşılaşırlar. Bu zorlu yolculukta ikili, farklılıklarını hiçe sayarak ilerlemek zorundalardır. Viggo Mortensen ve Mahershala Ali’nin başrollerini paylaştığı bu dram yüklü filmde yönetmen koltuğunda ise Peter Farrelly oturuyor.

Editörün Düşüncesi

Viggo Mortensen’i Aragorn(Yüzüklerin Efendisi) rolünden beri takip ederim. Ve son derece beğendiğim bir oyuncudur. Film ilk bakışta size sıkıcı normal bir biyografi tadında gelebilir. Ancak senaryodan mı yönetmenden mi yada oyunculardan mı kaynaklanıyor bilmem ama, müthiş sürükleyici bir film.

Gerçek bir hikayeden alıntı olmasından dolayı zaten ayrıca beğendiğim bir film oldu. Mutlaka izlemenizi tavsiye ederim…

Benim Bu Filme Puanım: 9.5/10

İyi Seyirler…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :