img
Home / Dram / Yıldızlara Doğru (2019)

Yıldızlara Doğru (2019)

/
180 Views

Yıldızlara Doğru

Orjinal Adı: Ad Astra

Yıldızlara Doğru IMDB Puanı: 6.8/10

Yapım Yılı: 2019

Filmin Süresi: 2 Saat 3 Dakika – 123 Dakika

Gösterim Tarihi: 29 Ağustos 2019

Bütçe: 87.500.000$

Hasılat: 127.175.922$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: James Gray

Senarist: James Gray – Ethan Gross

Müzikler: Nils Frahm

Oyuncular: Brad PittRuth NeggaTommy Lee JonesDonald SutherlandJamie Kennedy

Filmin Konusu

Astronot Roy McBride (Brad Pitt)’ın babası 20 sene önce uzayda hayat olup olmadığını araştırmak için uzaya gider. Babası bu görev sırasında kaybolur ve bir daha haber alınamaz.

Roy McBride babasını aramak için galaksiye çıkacaktır bu sırada gezegeni tehdit eden fakat bilinmeyen bir şeyi de çözmek için güneş sisteminin dışına yolculuk edecektir. Astronot Roy bu yolculuk sırasında beklemediği şeyleri de bilgi edinecektir.

Roy bu macera dolu yolculukta gezegeni tehdit eden sırları çözebilecek mi?

Editörün Düşüncesi

Yıldızlara Doğru oyuncu kalitesi bakımından üst düzey fakat beklentilerimi karşılayamadı maalesef. Çok daha iyisini beklerdim bu kadrodan.

Yıldızlara Doğru filminin başlangıcını çok beğendim geleceğe yönelik bir film olduğunu filmin başında izleyiciye aktarmayı başardı. Koltuğuma yaslandım ve akıllardan çıkmayacak bir film daha geliyor dedim fakat filmin ortalarından sonra filmde bir düşme gördüm.

Etkileyici bir uzay atmosferi var. Görsel efektler oldukça iyi fakat filmde eksik bir şeyler var. Hiç beklemediğim hataları gördüm. Aslında senaryo bakımından da güzel bir senaryosu var.

Filmden beni biraz daha şaşırtmasını isterdim ve biraz daha heyecan katılmasını beklerdim. Şöyle birkaç ters köşe, bir kaç kırıntıda heyecan katılsaymış tadından yenmez bir hal alırmış.

Böyle bir oyuncu kadrosuna sahip bir yapımdan bunları beklemekte yanlış olmaz diye düşünüyorum. Çok yüksek beklenti içerisine girmeden izlerseniz keyif alacağınız bir film. Popüler filmler arasında yerini alabilir fakat efsaneler arasına koymak olmaz.

Genel anlamda keyifli bir film fakat kurgusu biraz ağır seyrediyor. Yinede izlenmeyecek bir film değil. Hatalarının olmasına rağmen yinede beğendiğimi söyleyebilirim. Ama filmdeki heyecan bana pek geçmedi. Heyecan duygusunu izleyiciye verebilmiş olsaydı son derece iyi bir yapım olabilirdi.

Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Benim Bu Filme Puanım: 7/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :