Hit enter after type your search item
img
Home / Bilim Kurgu / Yıldızlararası (2014)

Yıldızlararası (2014)

yıldızlararası

Orjinal Adı: Interstellar

Yıldızlararası IMDB Puanı: 8.6/10

Yapım Yılı: 2014

Filmin Süresi: 2 Saat 49 Dakika – 169 Dakika

Gösterim Tarihi: 26 Ekim 2014

Bütçe: 165.000.000$

Hasılat: 677.471.339$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Christopher Nolan

Senarist: Jonathan Nolan – Christopher Nolan

Müzikler: Dylan Thomas

Oyuncular: Matthew McConaugheyAnne HathawayJessica ChastainElyes GabelWes BentleyMichael CaineJohn LithgowMackenzie Foy

Filmin Konusu

Mısır tarlalarında çiftçilik yaparak geçimini sağlayan Cooper (Matthew McConaughey)’ın teknik bilgisi ve becerisi oldukça yüksektir. Cooper’ın iki çocuğu vardır ve tek hedefi çocuklarına güvenli bir hayat sunmaktır.

Çocuklara onlarla birlikte yaşayan büyük babaları Donald (John Lithgow) bakmaktadır. 10 yaşındaki küçük kız Murph (Mackenzie Foy) üst düzey bir zekaya sahiptir.

Cooper’ın geçmişinde iyi bir bilim adamı kariyeri vardır ve Cooper geçmişini özlemektedir. Bir gün Cooper’ın karşısına hiç beklemediği bir teklif çıkar ve Cooper’ın kararı sadece ailesinin değil, bütün insanların güvenliği içinde zor ve önemli bir karardır.

Editörün Düşüncesi

Hayatınızda yer edinecek bir başyapıt. Tekrar tekrar sıkılmadan izleyeceğiniz bir film. Tek kelime ile muhteşem.

Jonathan Nolan’ın kaleme aldığı Yıldızlararası imdb listesinde kafaya oynayan nadir filmlerden bir tanesidir. 2014 yılına damga vurmuş bu filmi herkesin izlemesini isterim. Bu tür filmlerde böyle bir başarı yakalamak her baba yiğidin harcı değildir. Yönetmeni gerçekten kutluyorum eline emeğine sağlık.

Kurgu üst düzey olmuş, bunun yanına Matthew McConaughey ve Anna Hayhaway gibi iki usta isimde konulunca tadından yenmiyor doğrusu.

Bana kalırsa filmde hataya dair hiç bir şey yok. İğne deliğini bile dolduran bir film. Yıldızlararası üç saate yakın süren bir yapım fakat keşke biraz daha uzun olsaydı da biraz daha izleyebilseydik diyeceğiniz türden bir yapım.

Dolu dolu bir üç saat geçirmek isteyen herkese ben gözüm kapalı bu filmi önerebilirim. Vizyona girer girmez gidip izledim sonra vizyondan kalkmadan bir daha izledim ve hala evimde zaman zaman açıp izliyorum.

Bana göre 2014’ün en ama en iyi filmi Yıldızlararası’dır. Bu filmden puan kırmak olmaz diye düşünüyorum. Gerçekten üst düzey bir film herkese şiddetle tavsiye ediyorum. İzlemeyen kaldıysa mutlaka zaman ayırıp izlemeli. Film kültürüne önem veren bireylerin kütüphanesine eklemesi gereken bir film.

Benim Bu Filme Puanım: 10/10

Keyifli Seyirler Dilerim

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :