img
Home / Aksiyon / Yüz Yüze – Face OFF (1997)

Yüz Yüze – Face OFF (1997)

/
404 Views

Film Önerileri: Face/OFF - Yüz Yüze 1997

Orjinal Adı: Face OFF

Yüz Yüze IMDB Puanı: 7.3 /10

Yapım Yılı: 1997

Filmin Süresi: 2 Saat 18 Dakika – 138 Dakika

Gösterim Tarihi: 21 Kasım 1987

Bütçe: 80.000.000$

Hasılat: 245.676.146$

Yaş Sınırı: 18+

Yönetmen: John Woo

Senarist: Mike WerbMichael Colleary

Müzikler: Gregorio Allegri

Oyuncular: John TravoltaNicolas CageJoan AllenAlessandro NivolaGina GershonDominique SwainNick CassavetesHarve Presnell Colm FeoreJohn Carroll LynchCCH PounderRobert WisdomMargaret Cho

Yüz Yüze Fragmanı

Filmin Konusu

Jean Archer işinde çok başarılı bir FBI ajanıdır. Castor Troy’da azılı bir suç örgütünün lideridir. Jean Archer, Castor Troy’un planladığı büyük bir saldırının planlarını ele geçirir ve Los Angeles’ta sakladığı büyük bir silahın peşine düşer. Yapılan operasyonlardan sonra Troy’u ele geçirir fakat, silahı bulabilmek için onun suretine bürünerek ekibiyle iletişime geçmek zorunda kalır. İşler bu noktadan sonra çok karışacaktır, iyiyle kötü, kötüyle iyi yer değiştirecektir.

Editörün Düşüncesi

İzlediğim en iyi filmlerden biri olduğunu tereddüt etmeden söyleyerek başlayacağım. Türünün ilk örneklerinden biri olan Face/OFF filminde Nicolas Cage ve John Travolta’nın kariyerlerinin  en başarılı yapıtlarından biri olarak öne çıkmaktadır.

Senaryo ve kurgu konusunda son derece başarılı bir film olduğunu düşünüyorum. Başından sonuna ekrana kilitleyen bir kurguya sahip filmde, sürekli şaşırtan senaryo ise takdire şayandır. Yönetmen başarısından bahsetmekte gerekiyor. Dönemin şartlarına göre gayet iyi bir iş çıkartılmış.

Oyunculuklar tabi ki tartışmasız bu filmi en iyi yaşatan öğe olmuş. Zaten çok başarılı olan senaryoyu o kadar iyi yükseltmişler ki, karakterleri oynamıyor adeta yaşıyorlar. Uzun lafın kısası, dönemindeki ve bence halen günümüzdeki eşsiz filmlerden biri olduğunu düşünüyorum.. Kesinlikle soluksuz izlenecek bir aksiyon filmi.

Filmde bilim kurgu öğelerine ben çok rastlamadığımı düşünüyorum. Ancak, sanıyorum dönemden de kaynaklanıyor olsa gerek, başlıca türlerinden birinin bilim kurgu olduğu belirtilmiş. Filme direk aksiyon ve gerilim olarak bakmanız daha doğru olacaktır.

Benim Bu Filme Puanım: 9.5/10

İyi Seyirler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :