Hit enter after type your search item
img
Home / Dram / Yüzüklerin Efendisi: İki Kule (2002)

Yüzüklerin Efendisi: İki Kule (2002)

Yüzüklerin Efendisi: İki Kule Film Eleştirileri

Orjinal Adı : The Lord of the Rings: The Two Towers

Yüzüklerin Efendisi: İki Kule IMDB Puanı : 8.7 / 10

Yapım Yılı : 2002

Filmin Süresi : 2 Saat 59 Dakika – 179 Dakika

Gösterim Tarihi : 5 Aralık 2002

Bütçe : 94.000.000$

Hasılat : 927.600.630$

Yaş Sınırı : 13+

Yönetmen : Peter Jackson

Senarist : J.R.R. TolkienFran Walsh Philippa BoyensStephen Sinclair – Peter Jackson

Müzikler : Emiliana Torrini

Oyuncular : Sean AstinSala BakerSean BeanCate BlanchettOrlando BloomBilly BoydIan HolmChristopher LeeAndy SerkisIan MckellenViggo MortensenJohn Rhys-DaviesLiv TylerHugo WeavingElijah WoodBernard HillMiranda OttoKarl UrbanDavid WenhamDominic Monaghan

Filmin Konusu

Serinin İlk Filminin Sonunda gerçekleşen olaylardan sonra yüzüğü taşıma yolcuğuna Frodo( Elijah Wood ) ve yoldaşı Sam( Sean Astin ) yalnız devam etmek zorundadırlar. Ancak ikisinin de bir şey tarafından gözlendiklerini fark etmeleri çokta uzun sürmeyecektir. Pusu kurarak bu esrarengiz yaratığı yakalamayı başarırlar. Adı Gollum( Andy Serkis ) olan çift karakterli bu yaratık, çok eski dönemlerde bir hobbitmiş. Fakat, yüzükle uzun süren yolculukları sırasında yüzük onu yavaş yavaş bir yaratığa dönüştürmüştür. Gollum’u serbest bırakmaları karşılığında Mordor yolculuğunda eşlik etmesini isterler.Ve Mordor kapılarına kadar Frodo ve Sam’in yol arkadaşı Gollum olacaktır.

Frodo tarafında olay örgüsü bu şekilde devam ederken, Aragorn( Viggo Mortensen ) ve arkadaşları Frodo’nun yolunda ona zorluk çıkartacak her şeyi yok etmek için ayrı bir mücadeleye soyunurlar. Bu yolculuk esnasında Rohan Kralı Theoden’i( Bernard Hill ) büyülerle zehirlenmiş halde bulan Aragorn ve arkadaşları, kendisini tedavi etmek için Gandalf’ı( Ian Mckellen ) getirirler.

Yüzüklerin Efendisi: İki Kule filminde Frodo yüzüğü Mordor’a yaklaştırırken, Aragorn ve Kral Thedon’de ayrı bir savaş hazırlığındadır. Eskiden iyi tarafta olan büyücü Saruman( Christopher Lee ) artık Sauron’a yardım etmek için Uruk Hai’lerden oluşan ordusuyla Rohan’a saldıracaktır…

Editörün Düşüncesi

Günümüzde bile hala bu kadar iyi savaş sahneleri çekilmedi. Legolas’ın( Orlando Bloom ) harikalar yarattığı savaş sahnelerinde, Peter Jackson’ı gördüğüm anı hala hatırlıyorum.

İki kule serinin ara filmi olduğundan, birinci filmle üçüncü filmi bağlayıcı rol üstlenmiş. Zaten serinin bu denli başarılı olmasındaki en büyük durumlardan biri de bu yapısıydı.

Benim Bu Filme Puanım: 10/10

İyi Seyirler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :