img
Home / Dram / Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü (2003)

Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü (2003)

/
189 Views

Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü Filmi İle İlgili Merak Edilenler

Orjinal Adı : The Lord of the Rings: The Return of the King

Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü IMDB Puanı : 8.9 / 10

Yapım Yılı : 2003

Filmin Süresi : 3 Saat 21 Dakika – 201 Dakika

Gösterim Tarihi : 1 Aralık 2003

Bütçe : 94.000.000$

Hasılat : 1.120.424.614$

Yaş Sınırı : 13+

Yönetmen : Peter Jackson

Senarist : J.R.R. TolkienFran Walsh Philippa Boyens – Peter Jackson

Müzikler : David DonaldsonDavid LongSteve RocheJanet Roddick

Oyuncular : Sean AstinSala BakerSean BeanCate BlanchettOrlando BloomBilly BoydIan HolmChristopher LeeAndy SerkisIan MckellenViggo MortensenJohn Rhys-DaviesLiv TylerHugo WeavingElijah WoodBernard HillMiranda OttoKarl UrbanDavid WenhamDominic Monaghan

Filmin Konusu

Zorlu yüzük yolculuğunda Frodo( Elijah Wood ) artık Mordor’dadır. Fakat, o kadar büyük bir engelle karşı karşıya kalır ki. Hüküm dağı ve Frodo arasında binlerce savaşmaya hazır ork vardır.

Ancak Sauron Gondor’uda alarak insanoğlunun direnişi kırmak peşindedir. İnsanoğlunun tarihinde gördüğü en büyük savaş olan Minas Trith savaşında bir tarafta paralı askerler ve binlerce ork, diğer tarafta ise Aragorn( Viggo Mortensen ) – Legolas( Orlando Bloom ) – Gimli (John Rhys-Davies ) – Rohan – Gondor – Gandalf( Ian Mckellen ) ve Aragorn’un sürpriz konukları bulunmaktadır.

  • Frodo yüzüğü yok edebilecek mi?
  • Tarihin gördüğü en büyük savaşı kim kazanacak?
  • İnsanoğlunun sonu mu geldi?

Bu sorulara cevap bulacağınız serinin en iyi filmi olan Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü filmini efsane film önerisi olarak sizlere sunmaktan gurur duyuyorum…

Editörün Düşüncesi

Serinin son filmi olan Kralın Dönüşü’nde Aragorn hakkı olan tahtına oturacaktır. Elfler insanlar için en büyük iyiliği yapacaktır. Göreceğiniz savaş sahnelerini bir daha hiç bir filmde görmeyeceğinizin garantisini veriyorum. Rohan’ın efsane ordusu Rohinrim, Aragorn’un Sürpriz konuklarıyla birleşince neler olduğuna siz bile şaşıracaksınız.
Serinin son filmi için iki ayrı son yazılıp çekildi, Fakat, bana göre asıl filmdeki son diğer sona göre kat be kat daha başarılı bir final sahnesi olmuş. Yüzüklerin Efendisi filminin insan üzerinde bıraktığı etki yazılarla anlatılmayacak cinsten.

Peter Jackson’a özel bir başlık açarsak; bu şekilde bir şahaseri bu kadar muazzam bir şekilde filme uyarlamak her baba yiğidin harcı değildir. O kimsenin inanmadığını başaran, mükemmel bir kahraman. 3 yıl içerisinde yılda bir tane olmak üzere bu kadar uzun metrajlı bir filmi baş yapıta dönüştürdü.

Minas Trith savaşındaki efsane soundtrack, hala çalışırken veya dinlenirken dinlediğim, tüylerimi ürperten mükemmel bir müzik şöleni sunuyor. Tam halini Youtube’dan dinlemeniz için bir link bırakıyorum: Lord of the Rings Müzik ve Ambiyans

Benim Bu Filme Puanım: 10/10

Keyifli Seyirler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :