Zamana Karşı(In Time)

Orjinal Adı : In Time

Zamana Karşı IMDB Puanı : 6.7 / 10

Yapım Yılı : 2011

Filmin Süresi : 1 Saat 49 Dakika – 109 Dakika

Gösterim Tarihi : 28 Ekim 2011

Bütçe : 40.000.000$

Hasılat : 173.930.596$

Yaş Sınırı : 13+

Yönetmen : Andrew Niccol

Senarist : Andrew Niccol

Müzikler : Norman GimbelMarcos VallePaulo Sergio Valle

Oyuncular : Justin TimberlakeOlivia Wilde

Filmin Konusu

Farklı senaryonun iyi ele alınışıyla ortaya çıkmış güzel bir şölen. Zamanın değerine yaptığı vurguyla ön plana çıkan Zamana Karşı filminde, Will Salas’ın( Justin Timberlake ) yaşadığı dünyada insanlar 25 yaşından sonra ölümsüz olabiliyorlar. Ne kadar paran varsa o kadar yaşayabiliyorsun.

Hızla artan nüfus oranının arttıkça kıtlıkların başlaması üzerine de kurgulanmış olan toplumsal mesajlar filmde sıklıkla yer bulacaktır. Zamanla paranın zamanı satın alacak olması sonucunda yaşamların nasıl etkilendiğine şahit olacaksınız. Para verip karşılığında yaşayacağın zamanı satın alıyorsun, bir sayaç gibi geri sayan bu süre sıfırlandığında hayatında sona eriyor. Will Salas yaşam süresini arttırmak için çetin bir yolculuktayken Rachel Salas’la( Olivia Wilde ) karşılaşır ve zamanın değeri üstüne mükemmel bir aksiyon şöleni başlar.

Film önerileri listemizde başlarda yer alacak Zamana Karşı’yı izlerken zamanın değerini daha iyi anlayacaksınız…

Editörün Düşüncesi

Justin Timberlake olunca meraktan açıp izlemiştim, fakat ne kadar şaşırdığımı hala hatırlıyorum. Gerçekten zamanın üzerine kurgulanmış olan bu film. Tipik senaryoların dışına çıkmış harika bir yapıt. Bana göre bazı kopukluklar ve hatalar mevcut. Ama yine de izlemesi keyifli, sürükleyici bir film.

Film tavsiyelerim arasında yer alan Zamana Karşı’da senaryodan bağımsız olarak zamanın kullanım şekli ve önemi çok çarpıcı şekilde ele alınmış.Ayrıca içerisinde barındırdığı toplumsal mesajların derinliği de gerçekten düşündüren cinsten.

Son olarak ufak sıkıntılardan kastımı da açıklamam gerekirse, oyunculuklardan olsa gerek, bu derece yüksek bir senaryo yakalanmışken oyunculardan kaynaklı olduğunu düşündüğüm yükselmelerdek, ufak nüanslar ara ara filmden koparabiliyor… Bunun dışında vahim bir durumla karşılaşmadığımı belirtmek isterim.

Bu filme puanım : 8.0/10

Filmi izledikten sonra düşüncelerinizi paylaşırsanız bizi çok memnun etmiş olursunuz…

İyi Seyirler


Paylaşmaya Ne Dersin?

Ne Düşünüyorsun?

Peh! Peh!
14
Peh!
Tırt Tırt
8
Tırt
Ha ha ha! Ha ha ha!
6
Ha ha ha!
İzlenir! İzlenir!
4
İzlenir!
Puf! Puf!
2
Puf!
LOL LOL
20
LOL
Ben Aşık Oldum! Ben Aşık Oldum!
18
Ben Aşık Oldum!
Yohamuğa! Yohamuğa!
14
Yohamuğa!
You Will Never Walk Alone! You Will Never Walk Alone!
8
You Will Never Walk Alone!
BigBoss

Film ve dizi hayranı biri bu işi ancak hobi olarak yapabilirdi, bende naçizane bunu yapıyorum. Sizin için izlemediğim veya beğenmediğim filmi yada diziyi önermemeye özen gösteriyorum. Yardımcı olacağım bir şey olursa iletişime geçmekten lütfen çekinmeyin...

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir