img
Home / Aksiyon / Zamanın Ötesinde – Predestination (2014)

Zamanın Ötesinde – Predestination (2014)

/
128 Views

Bilim Kurgu Film Önerileri: Zamanın Ötesinde - Predestination İzle

Zamanın Ötesinde Orjinal Adı: Predestination

Predestination IMDB Puanı: 7.5/10

Yapım Yılı: 2014

Filmin Süresi: 1 Saat 37 Dakika – 97 Dakika

Gösterim Tarihi: 8 Mart 2014

Bütçe: 5.100.000$

Hasılat: 4.942.449$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Michael SpierigPeter Spierig

Senarist: Michael Spierig – Peter Spierig – Robert A. Heinlein

Müzikler: Peter Spierig

Oyuncular: Ethan HawkeSarah SnookChristopher KirbyChristopher SommersGrant PiroChristopher BunworthNoah TaylorMadeleine WestBen PrendergastCarmen WarringtonOlivia SpragueRob JenkinsElise Jansen

Zamanın Ötesinde Fragmanı

Predestination Filminin Konusu

Ethan Hawke, işinin ehli bir ajandır. Ancak, bilinenin aksine ajanımız zamanda yolculuk yaparak olayları önler veya olayları çözer. Şuan ki görevi, 10000 kişinin ölümüne sebep olan bir patlamayı engellemek olan Ethan Hawke, geçmişe yolculuk yaparak bu olayı çözebilecekmidir.

Editörün Düşüncesi

Azınlık Raporu filmiyle hayatımıza giren zamansal ajan kavramı Predestination filmiyle çok daha fazla öne çıkarılacak, müthiş bir sonuç elde edilmiş.

Yönetmene bakacak olursak, Spierig kardeşler daha önceki işlerinde de olduğu gibi yine çok karmaşık bir kurgu ve görüntü düzeniyle karşımıza çıksa da, film bir noktadan sonra gerçekten çok başarılı bir şekilde ilerliyor. Tabi bu durumu sadece yönetmene bağlamak hata olur diye düşünüyorum. Senaryoda da Spierig kardeşlerin parmağı olduğunu düşünürsek, filmde ki karmaşayı bir nebze anlamış oluyoruz.

Filmle ilgili çok fazla eleştirel yazılar görebilir, olumsuz yorumlara kapılabilirsiniz. Ancak karmaşık ve farklı senaryolardan tutun. Paradokslarla dolu yapımlar arıyorsanız, bu film tam olarak size göre. Zamanın Ötesinde filmi gerçekten beyin fırtınasına sebep olacak bir yapım olmuş.

Oyuncular için konuşacak olursak, Ethan Hawke üstüne düşeni fazlasıyla yapmış diye düşünüyorum. İlk çıktığı zamanlarda izlediğim ve sonrasında daha iyi anlamak adına(daha doğrusu emin olabilmek için) bir kere daha izlediğim çok başarılı filmlerden biri olduğunu düşünüyorum.

Benim Bu Filme Puanım: 9.0/10

İyi Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :