img
Home / Dram / Zincirsiz (2012)

Zincirsiz (2012)

/
292 Views

Zincirsiz

Orjinal Adı: Django Unchained

Zincirsiz IMDB Puanı: 8.4/10

Yapım Yılı: 2012

Filmin Süresi: 2 Saat 45 Dakika – 165 Dakika

Gösterim Tarihi: 11 Aralık 2012

Bütçe: 100.000.000$

Hasılat: 425.368.238$

Yaş Sınırı: 18+

Yönetmen: Quentin Tarantino

Senarist: Quentin Tarantino

Müzikler: Jerry Goldsmith

Oyuncular: Jamie FoxxLeonardo DiCaprioChristoph WaltzKerry WashingtonSamuel L. Jackson

Filmin Konusu

Köle olan Django (Jamie Foxx)’nun yolu Alman asıllı Dr. King Schultz (Christoph Waltz) ile kesişecektir. Django eski efendisini yakalamak için Dr. King Schultz ile iş birliği yapmaya karar verir. Özgürlüğüne karşılık Brittle kardeşleri kendisine getirme sözü verecektir.

Bu görevi başarıyla sonuçlandıran ikilinin yolları bir türlü ayrılmaz. Django ve Schult ikilisi Güney bölgesinin en çok aranan suçlularının peşine düşecektir.

Django hergün kendini geliştirecektir. Django’nun tek bir hedefi vardır oda köle ticareti yüzünden kaybettiği eşini bulmak ve onu kötülerin elinden kurtarmaktır.

Django eşi olan Broomhilda (Kerry Washington)’yı kurtarmak için Candyland çiftliğine gitmek durumunda kalacaktır.

Django eşini sağ sağlim Candyland çiftliğinden kurtarabilecek mi ?

Editörün Düşüncesi

Yine bir Quentin Tarantino eseri ve yine muhteşem bir sonuç. Bu adam gerçekten bu işi layıkıyla yapıyor. Birçok Oscar ödülü kazanmış Tarantino’yu tebrik ediyorum. İzleyenlerin fazlasıyla beğenisini kazandığı son derece güzel bir yapıt daha.

Oyuncu kadrosuna bakıyorum da hepsini ayrı ayrı yakından takip ettiğim ve çok beğendiğim bir kadro. Tarantino birçok yıldızı bu filmde bir araya toplamış.

Zincirsiz filmi tadında izleyiciyi sıkmadan seyrinde başlıyor ve bitiyor. Filmde zaman zaman gülecek eğleneceksiniz. Bana kalırsa replikler izleyenleri filmin içine çekiyor. Tarantino replikleri ince eleyip sık dokumuş.

Christoph Waltz filmde üst düzey performans sergilemiş. Bu filmde sergilediği performansını çok beğendim ve takdir ettim. Diğer yandan zaten filmdeki her oyuncu ayrı ayrı görevlerini çok başarılı bir şekilde yerine getirmiş.

Quentin Tarantino’nun kaleme aldığı Zincirsiz adlı eser bolca ödül almış bir başyapıttır ve benim düşüncem bu filmi kaçırmamanız yönünde olacaktır. Elbetteki her filmde olduğu gibi bu filmi de beğenmeyenler olacaktır fakat bence çok ama çok büyük bir çoğunluk benimle aynı fikirde olacaktır.

Film kadrosuna bakınca izlemeden önce bile ne dediğimi anlayacak ve bana hak vereceksiniz.

Benim Bu Filme Puanım: 9/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :