img
Home / Dram / Zodiac (2007)

Zodiac (2007)

/
199 Views

Film Önerileri: Zodiac (2007)

Orjinal Adı: Zodiac

Zodiac IMDB Puanı: 7.7/10

Yapım Yılı: 2007

Filmin Süresi: 2 Saat 37 Dakika – 157 Dakika

Gösterim Tarihi: 18 Mayıs 2007

Bütçe: 65.000.000$

Hasılat: 84.785.914$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: David Fincher

Senarist: James VanderbiltRobert Graysmith

Müzikler: David Shire

Oyuncular: Jake GyllenhaalMark RuffaloAnthony EdwardsRobert Downey Jr.Brian CoxJohn Carroll LynchRichmond ArquetteBob Stephenson

Filmin Konusu

Zodiac filmi, San Francisco’da bulunan ünlü bir seri katilinin hayatını anlatıyor. Bu katil, adeta polislerle dalga geçmektedir. 1960 yılında işlediği 5 cinayeti halen kimse çözebilmiş değildir. Bunu eğlenceli bir durum haline getiren seri katil, başta polisler olmak üzere gazetecilere de şifreli mektuplar göndererek akıllarıyla oynar. Kimliğini hiçbir şekilde açık etmemeyi başaran bu adam, arkasında pek çok hayatı sönen adam bırakır.

Katilin bıraktığı izleri takip etmeyi ve onu bulmayı takıntı haline getirmiş 4 kişi ise ona ulaşmak için her türlü yola başvurur. Katil her zaman ön planda durmaz. Yapacağını yaptıktan sonra bir müddet ortalardan kaybolur. Yine böyle bir zamanda birden yeniden ortaya çıkar. Onun çıkışı ile birlikte tüm kentin uykusu kaçar.

San Francisco şehrin üzerine korku salan ve bir oyun düşkünü olan seri katilin peşine sadece o dört takıntılı adam değil tüm şehir takılır. Yönetmen koltuğunda David Fincher’in oturduğu Zodiac filminde başrolde Jake Gyllenhaal, Mark Ruffalo ve Anthony Edwards gibi tecrübeli isimler bulunuyor.

Editörün Düşüncesi

Oyuncu listesini görünce açıp izlediğim filmlerden biri oldu. Çokta beğendim, konusu çok güzel benimsenmiş. Kurgusuna bayıldım, film akıp gitti. Belkide sevdiğim oyunculardan dolayı bana öyle geldi, ancak kesinlikle zaman kaybı olmayacak, mutlaka izlenmesi gereken bir film olduğunu düşünüyorum…

Robert Downey Jr. bile bana göre bir filmi izlemeye yeter diye düşünüyorum. Bu cümleyi kurmamın sebebi de oyuncuya olan hayranlığım. Bu yüzden çok objektif davranamamış olabilirim.

Benim Bu Filme Puanım: 7.5/10

Keyifli Seyirler Dilerim

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :