img
Home / Aksiyon / Zor Ölüm (1988)

Zor Ölüm (1988)

/
133 Views

Zor Ölüm

Orjinal Adı: Die Hard

Zor Ölüm IMDB Puanı: 8.2/10

Yapım Yılı: 1988

Filmin Süresi: 2 Saat 12 Dakika – 132 Dakika

Gösterim Tarihi: 12 Temmuz 1988

Bütçe: 28.000.000$

Hasılat: 141.482.154$

Yaş Sınırı: 15+

Yönetmen: John McTiernan

Senarist: Roderick ThorpJeb StuartSteven E. de Souza

Müzikler: Run-D.M.C

Oyuncular: Bruce WillisBonnie BedeliaReginald VelJohnsonPaul GleasonAlexander Godunov

Filmin Konusu

John McClane (Brıuce Willis) New York polis departmanında dedektif olarak görev yapmaktadır. John McClane her geçen gün karısından biraz daha uzaklaşmaktadır. McClane karısı Holly (Bonnie Bedelia) ile arasını düzeltmek üzere Los Angeles’a gelir.

Holly şirketin yılbaşı partisi için Nakatomi Plaza’da olacaktır ve McClane, Holly’nin bulunduğu yere doğru gitmektedir. Binada kıyafetlerini değiştirmek için bir odaya girer ve bu sırada Alman teröristler tarafından bina çevrilir, içerideki herkes rehin olarak alınır.

Rehineler arasından teröristlerin elinden kurtulmayı başaran tek isim McClane’dir. McClane’nin planı ise içerisinde eşi Holly’ninde bulunduğu rehineleri teröristlerin elinden kurtarmak olacaktır.

Editörün Düşüncesi

1988 yılı yapımı aksiyon dolu bir film. Filmde yer alan herkesi gönülden tebrik ediyorum. Muazzam bir iş çıkarmışlar. Yılına rağmen son derece gerçekçi sahneler ve oldukça başarılı bir senaryo ile Zor Ölüm bana kalırsa türünün en iyilerinden ve günümüzde bile izlenecek nostaljik filmlerden bir tanesi olmayı başarmıştır.

Zor Ölüm filmi Akademi Ödülleri’nde dört kategoride Oscar’a layık görülme başarısına da imza atmıştır.

Filmin senaryosu izleyiciyi daha en başta içine çekiyor ve 2 saat boyunca bırakmıyor. En ufak bir performans düşüklüğü olmadığı gibi filmin nasıl bittiğini anlamıyorsunuz. Her şeyi ile dört dörtlük bir film gerçekten.

Bruce Willis bu film ile birlikte dünya çapında tam anlamıyla tanınmaya başlamıştır. Bu filmde Bruce Willis’in gösterdiği performans takdire şayan. Bu filmi duymayan, izlemeyen birçok genç arkadaşımızın olduğundan eminim ve onlara tavsiyem şu, eğer yaşları bu film için uygunsa hiç zaman kaybetmeden izlemeliler. Zor Ölüm filmini izlemeyen kalmasın diyorum.

Bu kadar da abartma diyenler olabilir, onlarında fikri izledikten sonra değişecektir diye düşünüyorum.

Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Benim Bu Filme Puanım: 9.5/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :