Hit enter after type your search item
img
Home / Aksiyon / Zor Ölüm 2 (1990)

Zor Ölüm 2 (1990)

Zor Ölüm 2

Orjinal Adı: Die Hard 2

Zor Ölüm 2 IMDB Puanı: 7.2/10

Yapım Yılı: 1990

Filmin Süresi: 2 Saat 4 Dakika – 124 Dakika

Gösterim Tarihi: 2 Temmuz 1990

Bütçe: 70.000.000$

Hasılat: 240.247.433$

Yaş Sınırı: 15+

Yönetmen: Renny Harlin

Senarist: Walter Wager Steven E. de SouzaDoug Richardson

Müzikler: Jody Watley

Oyuncular: Bruce WillisWilliam AthertonFranco NeroBonnie BedeliaRobert PatrickTom BowerWilliam SadlerMark Boone Junior

Filmin Konusu

Bir noel akşamında ülkenin en önemli hava alanı bir grup militan komandolardan oluşan teröristler tarafından basılmış ve birçok yolcu rehin olarak alınmıştır. Militan teröristler sahtekar bir polis memuru tarafından yönetilmektedir.

Teröristlerin hedefi uyuşturucu şebekesinin liderini adaletin elinden almaya çalışmaktır. Her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünmüş ve planlamışlardır, fakat hesaba katmadıkları biri vardır oda dedektif John McClane (Bruce Willis)’dir.

Hava alanında büyük bir kaos söz konusudur ve John McClane zamana karşı yarışmaktadır. Çünkü havada inemeyen bir uçak vardır, hava alanının üzerinde dönüp dolaşmaktadır ve çok az benzini kalmıştır. McClane’in eşi de uçağın içindedir.

McClane uçağın benzini bitmeden hava alanını güvenilir bir hale getirip uçağın inmesini sağlamalıdır.

Editörün Düşüncesi

İlk filminin ardından Zor Ölüm ile seri devam ediyor. İlk başta benzer bir senaryo keşke daha farklı yapsalardı diye düşünmüştüm fakat senaryonun benzer olması filmi aşağıya çekmedi.

Oldukça başarılı işlenmiş bir senaryo ve Bruce Willis yine başrol oyuncusu olarak karşımızda. Belayı üzerine çekmekte üstüne olmayan McClane’i canlandıran Bruce Willis rolünün hakkını yine fazlasıyla vermiş ve izleyicinin beğenisini kazanmayı başarmış.

Temposu düşmek bilmeyen, aksiyonu bir an olsun bitmeyen son derece akıcı ve sürükleyici desem yalan söylemiş olmam herhalde. İlk filmin bir tık altında kalmış fakat olmamış diyemem. Her şey yine çok başarılı, her şey yine fazlasıyla gerçekçi.

Birinci filmde olduğu gibi bu filmde fazlasıyla beğenimi kazandı. Bu seri izlenmeye fazlasıyla değer bir seri olmuş. Birinci filminden sonra yıldız gibi parlayan Bruce Willis, bu filmi de alıp götürmeyi başarmış.

Zor Ölüm 2 kaçmaz, izlemeyenler için filmi buraya bırakıyorum şiddetle izlemenizi tavsiye ediyorum. Pişman olmayacaksınız ve ben bugüne kadar bu filmi neden izlemedim diyeceksiniz.

Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Benim Bu Filme Puanım: 9/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :