img
Home / Aksiyon / Zor Ölüm 3 (1995)

Zor Ölüm 3 (1995)

/
200 Views

Zor Ölüm 3

Orjinal Adı: Die Hard: With a Vengeance

Zor Ölüm 3 IMDB Puanı: 7.6/10

Yapım Yılı: 1995

Filmin Süresi: 2 Saat 8 Dakika – 128 Dakika

Gösterim Tarihi: 15 Mayıs 1995

Bütçe: 90.000.000$

Hasılat: 366.236.538$

Yaş Sınırı: 15+

Yönetmen: John McTiernan

Senarist: Jonothan HensleighRoderick Thorp

Müzikler: Extra Prolific

Oyuncular: Bruce WillisJeremy IronsSamuel L. JacksonLarry BryggmanGraham Greene

Filmin Konusu

Dedektif McClane (Bruce Willis) her şeyin geride kaldığını düşünmektedir ve artık New York şehrindedir. McClane New York’ta başının beladan uzak olduğunu düşünmektedir fakat işler düşündüğü gibi gitmeyecektir.

Simon (Jeremy Irons) takma adındaki bir cani New York şehrinden intikam almak için şehrin farklı yerlerine bombalar döşemektedir. McClane’in yeni görevi ise Simon’un bilmece gibi yerleştirdiği bombaları bulup etkisiz hale getirmektir.

McClane’e Harlem’de tanıştığı sihirli bir dükkan sahibi olan Zeus (Samuel L. Jackson) yardım edecektir.

Editörün Düşüncesi

Zor Ölüm 3 bu kez ilk iki filminden daha farklı bir senaryo ile karşımıza çıkmaktadır. İlk iki filmde olduğu gibi bu filminde yönetmen koltuğuna John McTiernan oturmuştur.

Bruce Willis, McClane karakteri ile yine beladan uzaklaşamamış ve Simon takma adındaki cani ile savaş içerisindedir. Bu kez filme Zeus karakteri ile dahil olmuş Samuel L. Jackson’da Bruce Willis’in tarafında yer alarak kötülere karşı McClane’e yardımcı olacaktır.

Film serisinin 3. filmi olan Zor Ölüm 3 yine büyük tempoda ve dur durak bilmeden seyrediyor. 3. filmde dahil olan Samuel L. Jackson’ın rolüne çok yakıştığını ve filme renk kattığını düşünüyorum. Samuel L. Jackson’ın bu role gelmesi beni fazlasıyla heyecanlandırmıştı ve izledikten sonra heyecanlanmakta haklı olduğumu gördüm.

İzlenmesi gereken aksiyon film serisinin en başında yer aldığını düşündüğüm Zor Ölüm serisi üstüne koyarak devam ediyor. İlk iki filminde gördüğümüz gibi bu filmde de ilk saniyeden filmin finaline kadar aksiyon hiç eksik olmuyor.

Filmin fazlasıyla yaratıcı olduğunu düşünüyorum ve filmdeki diyaloglar gerçekten çok düşünülüp, defalarca provaları yapıldıktan sonra bizlere sunulmuş. Herkesin izlemesini istediğim olağan üstü bir film diyorum ve tebrik ediyorum.

Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Benim Bu Filme Puanım: 9/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :