img
Home / Aksiyon / Zor Ölüm 4.0 (2007)

Zor Ölüm 4.0 (2007)

/
220 Views

Zor Ölüm 4.0

Orjinal Adı: Live Free or Die Hard

Zor Ölüm 4.0 IMDB Puanı: 7.1/10

Yapım Yılı: 2007

Filmin Süresi: 2 Saat 8 Dakika – 128 Dakika

Gösterim Tarihi: 12 Haziran 2007

Bütçe: 110.000.000$

Hasılat: 383.531.464$

Yaş Sınırı: 15+

Yönetmen: Len Wiseman

Senarist: Mark BombackDavid MarconiJohn CarlinRoderick Thorp

Müzikler: Infinite Monopoly

Oyuncular: Bruce WillisJustin LongTimothy OlyphantCyril RaffaelliSung KangMary Elizabeth Winstead

Filmin Konusu

McClane (Bruce Willis) yaşlanmış, eşinden boşanmış ve alkol tedavisi görmektedir. McClane artık polis departmanından ayrılmış, devlete bağlı bir güvenlik biriminde bilgisayar korsanlarını takip etmekte görevlidir.

Matt Foster (Lustin Long) adında genç bir korsanı tutuklamak için yola çıkan McClane, trafiğin ortasında kalmış ve bir terörist saldırısının tam ortasında kalmıştır.

Greg Pope (Timothy Olyphant) tarafından yönetilen bilgisayar korsanları çetesinin amacı Amerika’nın altyapısına saldırıp işe trafik lambalarından başlayarak bütün sistemleri sırasıyla kapatmaktır.

McClane’in tutukladığı Matt Foster ise bu korsanların bütün planlarını bilecek üstün zekaya sahip bir kişidir. McClane ve Matt Foster ikilisi işbirliği yapacak ve korsanların yapmış olduğu kusursuz planı durdurmaya çalışacaklardır.

Editörün Düşüncesi

Zor Ölüm 4.0 serinin dördüncü filminde Bruce Willis artık biraz yaşlanmıştır ve filmin yönetmen koltuğuna bu kez Len Wiseman oturmuştur. Her ne kadar Bruce Willis yaşını almış olsa da oyunculuğundan hiç bir şey kaybetmemiş, filmin akışı da bozulmamış.

Yine efsane bir film ile karşımıza çıkmayı başarmışlardır. Önceki filmlerde olduğu gibi bu filmde de aksiyona doyacaksınız. Senaryo yine değişmiş fakat yine harika bir iş ortaya çıkarmışlar. Son derece başarılı oyunculuklar, son derece yaratıcı bir senaryo ile Zor Ölüm 4.0 devam filmi karşımıza çıktı.

Bazı sahnelerini abarttıklarını düşünüyorum fakat bu abartmalar mantıklı bir şekilde abartılmış ve neden olmasın diyeceğimiz türden abartılar. Diğer filmleri gibi son derece başarılı ve kesinlikle izlenmesi gereken filmlerden bir tanesi olduğunu düşünüyorum. Yaşı tutan herkesin izlemesini tavsiye ediyorum.

Muhteşem bir seri hız kaybetmeden ve üstüne koya koya devam ediyor. Bu seriyi izlemeyen kalmasın diyorum ve sözü sizlere bırakıyorum.

Benim Bu Filme Puanım: 8.5/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :