Hit enter after type your search item
img
Home / Aksiyon / Zor Ölüm: Ölmek İçin Güzel Bir Gün (2013)

Zor Ölüm: Ölmek İçin Güzel Bir Gün (2013)

Zor Ölüm: Ölmek İçin Güzel Bir Gün

Orjinal Adı: A Good Day to Die Hard

Zor Ölüm: Ölmek İçin Güzel Bir Gün IMDB Puanı: 5.3/10

Yapım Yılı: 2013

Filmin Süresi: 1 Saat 38 Dakika – 98 Dakika

Gösterim Tarihi: 6 Şubat 2013

Bütçe: 92.000.000$

Hasılat: 304.654.182$

Yaş Sınırı: 15+

Yönetmen: John Moore

Senarist: Skip WoodsRoderick Thorp

Müzikler: The Rolling Stones

Oyuncular: Bruce WillisJai CourtneySebastian KochMary Elizabeth WinsteadMegalyn EchikunwokeCole Hauser

Filmin Konusu

John McClane (Bruce Willis) her zaman başını bir türlü belaya sokmanın yollarını bulan kişi olmuştur. Üstün yeteneği, cesareti, zekası ve kendine özgü yöntemleriyle teröristlere karşı son derece başarılı görevler geçirmiştir.

McClane bu kez hayatının en büyük mücadelesi ile karşı karşıya kalacaktır. Rus lider hapishaneden kaçmıştır ve McClane’in oğlu Jack (Jai Courtney)’i kaçırmıştır.

Baba oğul zorlu bir mücadelenin ortasındadırlar. McClane ve oğlu Jack hem birbirlerini yaşatabilmek adına hem de dünyanın güvenliğini sağlamak adına birlikte çalışmak zorundadırlar.

McClane ve Jack yeraltı dünyasındaki kötü adamlara karşı neler yapabilecekler?

Editörün Düşüncesi

Bu kez McClane oğlunu kurtarmak için savaş verecek ve bu savaş sırasında oğlu ile birlikte çalışmak zorunda kalacaktır. Film ilk dört filmin biraz altında kalmış gibi geldi bana.

Bruce Willis yaşlanmış fakat performansı hala gençlere taş çıkartacak biçimden doğrusu. Filmin yönetmen koltuğunda John More var bu kez. Zor Ölüm: Ölmek İçin Güzel Bir Gün serinin beşinci filmi olarak karşımızda.

Muhteşem bir seri olduğunu düşündüğüm Zor Ölüm serisinin her filminden ayrı tat aldım. Bana kalırsa bu filmi de çok başarılı olmuş fakat diğer filmlere göre daha basit bir senaryo olmuş. Bu açığı da bolca aksiyon sahneleri ile kapatmaya çalışmışlar. Olmuş mu derseniz bence başarılı olmuş.

İlk dört filmi izleyen zaten bu filmi kaçırmaz diye düşünüyorum. Kesinlikle kaliteli bir film olmuş. İzlemeyenlere önerim şu ki ilk dört filmden dolayı çok yüksek beklentiler içerisine girmeden izlemeniz filmden keyif almanızı sağlayacaktır.

Bana kalırsa diğerleri kadar üstüne düşülmemiş bir film olmuş. Ama yinede izlemenizi tavsiye edebilirim.

Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Benim Bu Filme Puanım: 7/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :