Film Önerileri: Zoraki Kral - The King's Speech İzle

Orjinal Adı: The King’s Speech – Zoraki Kral

Zoraki Kral IMDB Puanı: 8.0/10

Yapım Yılı: 2010

Filmin Süresi: 1 Saat 58 Dakika – 118 Dakika

Gösterim Tarihi: 18 Şubat 2011

Bütçe: 15.000.000$

Hasılat: 427.374.317$

Yaş Sınırı: 7+

Yönetmen: Tom Hooper

Senarist: David Seidler

Müzikler: Alexandre Desplat

Oyuncular: Colin FirthHelena Bonham CarterDerek JacobiRobert PortalRichard DixonPaul TrussellAdrian ScarboroughAndrew HavillCharles ArmstrongRoger HammondGeoffrey RushCalum GittinsJennifer EhleDominic Applewhite

Zoraki Kral Film Konusu

Zoraki Kral filmi ödüllü bir biyografi tarih filmidir. İngiliz Kraliyet ailesinin 6. George’un bir hastalığı vardır. Hiç olmadık zamanlarda ortaya çıkan kekemeliği nedeniyle zor anlar yaşamaktadır. Film temel olarak bu konu üzerine kurulmuştur. Ailenin babası olan 5. George’nin ölümünden sonra tahta geçmesi beklenen Edward George, aşkı için tahtan vazgeçer.

Edward, Amerikalı sevgilisi Wallis Simpson ile evlenmek istemesi üzerine tahtı kardeşi Frederick Arthur George’a devreder. Ancak bu yeni kralın büyük bir sorunu vardır. Çocukluğundan bu yana kekemelik gibi büyük bir sorunla mücadele eden Frederick, halka hitap ederken de bu yüzden oldukça zorlanmaktadır. Halkın karşısında bu şekilde kekeleyen bir kral çok dikkate alınmayacağı gibi kraliyet ailesinin de halkın gözünde küçük düşmesi anlamına gelir.

Bunun önlenmesi ve Frederick’in bu sorunun üstesinden gelmesi için her türlü yola başvurulur. Eğer kraliyet makamında olmak istiyorsa kekemeliği atlatması gerekir ve bunun içinde ünlü bir terapistten yardım alınır. Avustralyalı konuşma terapisti Lionel Louge adındaki biri yeni kralın bu sorununu çözmek için devreye girer.

Editörün Düşüncesi

Colin Firth son dönemlerde ilgimi çeken bir oyuncu oldu, özellikle Kingsman serisiyle kendine hayran bırakmıştı. Daha sonra filmlerini izlediğimde bu filme denk geldim ama daha önce izlemediğime üzüldüm açıkçası. Sanıyorum bir ara çeşitli eğitim kurumlarında da bu film öğrencilere izlettiriliyordu. Sebebini düşünmedim ama mutlaka örnek alınacak bir parçası vardır.

Benim Bu Filme Puanım: 9/10

İyi Seyirler…


Paylaşmaya Ne Dersin?

Ne Düşünüyorsun?

Peh! Peh!
6
Peh!
Tırt Tırt
20
Tırt
Ha ha ha! Ha ha ha!
18
Ha ha ha!
İzlenir! İzlenir!
16
İzlenir!
Puf! Puf!
14
Puf!
LOL LOL
12
LOL
Ben Aşık Oldum! Ben Aşık Oldum!
10
Ben Aşık Oldum!
Yohamuğa! Yohamuğa!
6
Yohamuğa!
You Will Never Walk Alone! You Will Never Walk Alone!
20
You Will Never Walk Alone!
BigBoss

Film ve dizi hayranı biri bu işi ancak hobi olarak yapabilirdi, bende naçizane bunu yapıyorum. Sizin için izlemediğim veya beğenmediğim filmi yada diziyi önermemeye özen gösteriyorum. Yardımcı olacağım bir şey olursa iletişime geçmekten lütfen çekinmeyin...

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir